O nas

Berenika i Edyta Halickie

Berenika i Edyta Halickie, siostry bliźniaczki, anglistki z wykształcenia, masażystki z pasji.

 

To co jest fajne w posiadaniu bliźniaczego rodzeństwa to wzajemne zrozumienie. Mimo różnych osobowości, różnych szkół po drodze, tak się jakoś złożyło, że przez życie idziemy razem. Łączą nas wspólne zainteresowania – zdrowy tryb życia, rozwój osobisty a także uwielbiana przez nas joga i taniec. Jakiś czas temu na tej drodze pojawił się też masaż. A później masaż hawajski Lomi Lomi Nui, który ze względu na swój holistyczny charakter zdaje się łączyć wszystkie nasze pasje w jedną. Poprzez naszą pracę chcemy zarażać innych ludzi troską o swoje zdrowie i dobre samopoczucie oraz chęcią by prowadzić bardziej świadome, pełne i szczęśliwe życie.

Masażu uczyłyśmy się w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie (dawnej Państwowej Szkoły Medycznej), uzyskując dyplom technika masażysty. Od tamtej pory nieustannie poszerzamy swoją wiedzę, uważnie śledząc wszelkie nowiny z dziedziny masażu i pokrewnych, doszkalając się na specjalistycznych kursach u polskich i zagranicznych nauczycieli oraz biorąc udział w konferencjach naukowych i warsztatach dotyczących masażu i pracy z ciałem.

Staramy się też być wszędzie tam, gdzie coś związanego z masażem się dzieje. W ramach akcji społecznej Masujemy Szczecin zwiększamy świadomość szczecinian na temat masażu i promujemy ten wspaniały, naturalny sposób profilaktyki i poprawy zdrowia. W 2015 roku stworzyłyśmy bloga Wydział Masażu, na którym dzielimy się naszą wiedzą i ciekawostkami związanymi z zawodem masażysty. Blog powstał także po to, aby zintegrować środowisko masażystów w Polsce oraz by kształtować pozytywny wizerunek masażysty.

 

Artykuł o nas na stronie ZCKZiU w dziale absolwentów.
Wywiad w MM Trendy

 

Odbyte przez nas szkolenia i kursy:

Ze szkoły wyniosłyśmy umiejętności z zakresu masażu klasycznego, segmentarnego, sportowego, kosmetycznego oraz drenażu limfatycznego. Dodatkowo odbyłyśmy następujące kursy:

 • Masaż Lomi Lomi Nui – Kino Mana II (nasi nauczyciele: Danuta i Jerzy Adamczykowie, Susan Pa’iniu Floyd)
 • Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe (Carol Manheim)
 • Masaż tkanek głębokich
 • Masaż funkcyjny, masaż poprzeczny i inne techniki wykorzystywane w masażu i fizjoterapii (Piotr Kwiatkowski)
 • Masaż tajski (Kanya Krongboon)
 • Masaż Relax & Therapy (Rafał Uryzaj)
 • Podstawy Relaksacji w oparciu o IMBW Integracyjny Masaż Body Work (Piotr Szczotka)

 

Udział w konferencjach i warsztatach:

 • Warsztaty zastosowania zasad osteopatii w praktyce „Doświadczając osteopatii” (Torstem Liem, Alain Abehsera). Polska Akademia Medycyny Osteopatycznej. Poznań, 24 maj 2015.
 • Warsztaty teoretyczno-praktyczne w MKmedica „Neurony lustrzane – znaczenie empatii i intuicji w praktyce fizjoterapeuty”, „Dysbalans napięciowy obręczy barkowej w aspekcie zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego” Wrocław, 18 kwiecień 2015
 • Konferencja „Dotyk w Terapii i Komunikacji” Poznań, 21 marzec 2015
 • „II Dzień Osteopaty” Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe Podkowa Leśna, 1 marzec 2015
 • VII Ogólnopolska Konferencja Metodyczno-Naukowo-Przedmiotowa „Masaż w fizjoterapii, medycynie sportowej i kosmetyce” Łódź, 16-18 maj 2013
 • Konferencja „Spotkanie z masażem” zorganizowana przez portal Serwis Masażysta, Warszawa 27 kwietnia 2013

 


Jeśli chcesz się z nami skontaktować, zadać pytanie lub nawiązać współpracę – przejdź do działu KONTAKT

Zapraszamy do kontaktu również osoby, które chciałyby uświetnić imprezę firmową lub jakieś szczególne wydarzenie pokazami/warsztatami masażu lub pokazem i nauką podstaw tańca Hula. Więcej informacji w dziale WARSZTATY